Sprzęt

Palnik gazowy NATUREHIKE ULTRALIGHT MINI

Opublikowano

Palnik gazowy to dla wielu osób bardzo ważny element wycieczki czy też wyprawy. W bikepackingu dąży się przede wszystkim do jak najmniejszej pojemności bagażu oraz do jego jak najmniejszej wagi. Palnikiem świetnie wpisującym się w koncepcję bikepackingu jest minimalistyczny (podkreślam to słowo) palnik Ultralight Mini wyprodukowany przez chińską firmę Naturehike.

Palnik wykonany jest ze stali nierdzewnej z dodatkiem aluminium i miedzi. Producent określa moc palnika na 3 kW a jego udźwig na 5 kg. Używany może być z kartuszami wyposażonymi w gwint w standardzie EN417.

Palnik jest bardzo małych rozmiarów, złożony posiada wymiary 6×4 cm po rozłożeniu ma wysokość 8 cm a średnica korony palnika liczy sobie 10 cm. Opakowanie palnika ma wymiar 6,3x 4,7 cm. Palnik waży 40 g wraz z opakowaniem 50 g. Co ważne, palnik po złożeniu jest kompaktowy a jego poszczególne elementy a przede wszystkim ramiona korony przylegają ściśle tworzą zwartą konstrukcję, także można bez obawy o uszkodzenie przewozić palnik w torbie, która nie podlega kompresji np. małej torebce na ramie lub w menażce wraz z kartuszem gazowym.

Zagotowanie 600 ml wody w menażce aluminiowej typu Opemus Terra Solo trwa ok. 5 minut i z pewnością jest to o wiele dłuższy czas gotowania niż w innych palnikach o podobnej mocy, musimy jednak mieć na uwadze fakt, że palnik nie posiada membrany i podaje ogień punktowo. Mnie osobiście palnik służy jedynie do gotowania wody sporadycznie do podgrzewania fasoli bezpośrednio w puszce, więc czas jego pracy uważam za w pełni akceptowalny tym bardziej, że z natury raczej się nie śpieszę i pozostawiam sobie zapas czasowy na przygotowanie posiłku.

Ultralight Mini docenia przede wszystkim osoby szukające konstrukcji o małych wymiarach i niskiej nie bojące się minimalizmu i wynikających z niego pozornych ograniczeń (czas pracy palnika).

Palnik zakupić można poprzez serwis Aliexpress w cenie ok. 14 dolarów oraz na Allegro za około 60 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *